Jesteś właścicielem gospodarstwa rolnego i chcesz zasilać je energią elektryczną pochodzącą z promieni słonecznych? Dzięki naszej pomocy możesz stworzyć nowoczesne gospodarstwo, które będzie korzystać z własnej instalacji fotowoltaicznej. Fotowoltaika ma wiele zalet, które docenią rolnicy i warto zastanowić się nad takim rozwiązaniem w gospodarstwie rolnym. Zobacz, jak działają moduły fotowoltaiczne i jakie korzyści mogą one przynieść na wsi.
Dlaczego warto zainwestować w fotowoltaikę dla rolnika?
Coraz więcej rolników w Polsce zdaje sobie sprawę z tego, jak wiele korzyści może im przynieść nowoczesna technologia. W tym momencie większość procesów, które odbywają się na wsi, wspierana jest przez specjalistyczne maszyny. Nie tylko znacznie przyśpiesza to całą pracę, ale także pozwala na efektywniejsze realizowanie niektórych działań. Tradycyjne rolnictwo, w którym największe znaczenie ma siła ludzkich rąk, ustępuje coraz bardziej temu nowoczesnemu, które może przynieść rolnikowi większe zyski. Jeśli zależy Ci na unowocześnieniu swojego gospodarstwa rolnego, to powinieneś pomyśleć o inwestycji w instalację PV.
Polscy rolnicy każdego roku odczuwają podwyżki cen prądu. Im większe jest gospodarstwo rolne, tym większe cyfry pojawiają się na comiesięcznych rachunkach za energię elektryczną. To całkiem zrozumiałe biorąc pod uwagę, jak duże potrafi być zapotrzebowanie na energię elektryczną w takim miejscu. Zautomatyzowanie niektórych działań ułatwia prace, ale wiążę się także z procesem wytwórczym, który do działania potrzebuje prądu. Instalacja fotowoltaiczna może pomóc Ci uniezależnić gospodarstwo od dostawców prądu, a co za tym idzie oszczędzić na energii elektrycznej, która jest niezbędna do prawidłowego działania Twojego biznesu. Fotowoltaika dla rolnika, to szansa na duże oszczędności.
Fotowoltaika dla rolnika – jak działa?
Instalacja fotowoltaiczna w gospodarstwie rolnym podobna jest do tej, którą można dostrzec na dachach budynków jednorodzinnych. Jedyną różnicą może okazać się to, że moc instalacji PV dla rolnika jest zdecydowanie większa niż dla czteroosobowej rodziny. Wynika to z większego zapotrzebowania na prąd w gospodarstwie rolnym niż domowym.
Panele słoneczne zainstalowane na terenie Twojego gospodarstwa będą korzystać z promieni słonecznych i wykorzystywać tzw. efekt fotowoltaiczny. Energia ze słońca przetwarzana jest w falowniku na prąd zmienny, który może zasilać sprzęty i maszyny rolnicze. Energię, którą wytworzą moduły fotowoltaiczne, można także wykorzystywać w szklarniach oraz pomieszczeniach, w których znajduje się inwentarz.
Montażem zajmiemy się po omówieniu szczegółów oraz zaakceptowaniu projektu. Wybierzemy dogodny termin, w którym instalacja PV pojawi się na terenie Twojego gospodarstwa rolnego. Po oddaniu instalacji do użytku będziesz mógł korzystać z własnej „elektrowni”, która wykorzystuje ekologiczną energię odnawialną, jaką produkuje słońce.
Jakie korzyści odczuje rolnik po inwestycji w instalację PV?
1. Zminimalizowanie kosztów prowadzenia gospodarstwa rolnego.
2. Uniezależnienie się od komercyjnych dostawców energii elektrycznej.
3. Unowocześnienie gospodarstwa o nową technologię.
4. Oszczędności, które można przeznaczyć na zakup nowych maszyn rolniczych.
5. Efektywne zagospodarowanie nieużywanej dotąd przestrzeni.
Benefity dla rolników, którzy zainwestują w fotowoltaikę
Ulga w podatku rolnym
Rolnik, który posiada w swoim gospodarstwie instalację fotowoltaiczną, ma prawo do 25% ulgi inwestycyjnej, która obniża podatek rolny. Ulga rozliczana jest do 15 lat od należnego podatku, jednak jeśli nie zostanie ona wykorzystana, to przechodzi na spadkobierców podatnika. Dzięki takiej uldze rolnik może pozwolić sobie na zakup i montaż instalacji w niższej cenie.
Ulga w podatku VAT
Rolnik, który prowadzi działalność gospodarczą i jest płatnikiem VAT, może odliczyć podatek z tytułu montażu fotowoltaiki. Dzięki temu cena inwestycji spada i jest tańsza nawet o 23%.