blog

Fotowoltaika dla domu – ile kosztuje i czy warto w nią inwestować?

No Comments

Z roku na rok w Polsce coraz więcej osób, które mieszkają w domach jedno i wielorodzinnych decyduje się na inwestycje w instalację PV. To całkiem zrozumiałe biorąc pod uwagę korzyści, jakie może im to przynieść. Fotowoltaika dla domu to sposób na uniezależnienie się od elektrowni oraz stworzenie nowoczesnego gospodarstwa domowego, które jest pod wieloma względami samowystarczalne. Doskonale wiemy, że dla każdej osoby decyzja o inwestycji w instalację fotowoltaiczną jest bardzo poważna i poprzedzona długotrwałymi analizami. Możesz mieć jednak pewność, że posiadanie paneli słonecznych na dachu budynku może pozwolić Ci zaoszczędzić pieniądze na prądzie od komercyjnego dostawcy.

Oszczędzaj dzięki panelom słonecznym

Inwestycja może Ci się zwrócić już w pierwszych kilku latach po zamontowaniu instalacji na dachu budynku. Po tym czasie Ty i Twoja rodzina będziecie mogli korzystać z energii elektrycznej, która jest o wiele tańsza niż ta z elektrowni. Fotowoltaika dla domu to gwarancja oszczędności, a także bezpieczne źródło zasilania nieruchomości przez 365 dni w roku.

 

Dlaczego warto zainwestować w instalację fotowoltaiczną do domu?

→ Jej opłacalność wzrasta każdego dnia.

→ Jest bezobsługowa.

→ Daje Twojej rodzinie niezależność energetyczną.

→ Zabezpiecza Cię przed wzrostem cen prądu.

→ To szansa na oszczędności, które zasilą domowy budżet.

→ Jej konserwacja jest praktycznie darmowa.

→ Ma długoletnią gwarancję.

→ Inwestycja zwraca się po kilku latach, a tanią energią elektryczną możesz cieszyć się przez minimum 25 lat.

 

Ile kosztuje fotowoltaika dla domu?

Pierwszym pytaniem, które zazwyczaj pada z ust klienta zainteresowanego fotowoltaiką jest: „Ile to kosztuje?”. To logiczne, że troszczysz się o swoje domowe finanse i chcesz, aby inwestycja nie nadwyrężyła Twojego budżetu. Warto jednak podkreślić fakt, że ciężko jest od razu wycenić koszt instalacji PV oraz jej montażu. Wiąże się to z tym, że każda rodzina ma własne zapotrzebowanie na energię elektryczną i na tej podstawie dobierana jest moc instalacji, a co za tym idzie – jej cena.

Koszt fotowoltaiki to inwestycja, którą każdy musi ponieść, aby później cieszyć się tanią energią elektryczną. Koszt ponosisz raz, a przez kolejne kilkadziesiąt lat możesz korzystać z trwałej i bezobsługowej instalacji, która wytwarza energię elektryczną dla Twojego domu. Moduły fotowoltaiczne pracują dla Ciebie 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu przez cały rok. Oznacza, to, że bez przerwy korzystasz z energii elektrycznej, za którą w normalnych warunkach musiałbyś płacić elektrowni.

 

Montaż instalacji PV na dachu budynku a formalności

Osoby, które chcą zainwestować w fotowoltaikę dla domu, obawiają się, że wiąże się to z wieloma formalnościami. Rozwiewamy jednak wszystkie te wątpliwości. Nie potrzebujesz żadnego pozwolenia na budowę, jeśli Twoja instalacja nie przekracza mocy 50 kWh. Zakład energetyczny jest zobowiązany do przyłączenia instalacji PV do sieci oraz rozliczenia się za nadwyżkę wyprodukowanego prądu. Firma, którą wybrałeś do zadba o to, aby cały proces od wizji lokalnej po oddanie instalacji do użytku przebiegł bezproblemowo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *